Daka je nezaustavljiv
9

Hat-trick za osam minuta i novi rekord: Salzburg definitivno ima novog dragulja

Nogometaš Salzburga Patson Daka danas je postigao najbrži hat-trick u historiji austrijskog nogometa, a njemu je za tri gola bilo potrebno svega osam minuta.

Daka je u meču protiv Šturma u razmaku od samo osam minuta uspio postići tri pogotka. Prvo je u trećoj pogodio za 1:0, samo dvije minute poslije toga je postigao i drugi gol, da bi hat-trick kompletirao trećim golom u 11. minuti.

Šturm je uspio smanjiti na 3:1 u 13. minuti golom Dantea, no već tada je bilo jasno da je riješeno pitanje pobjednika i da će Salzburg upisati novu pobjedu u ovoj sezoni.
Pomenuti Daka je trenutno najbolji strijelac austrijske Bundeslige sa 23 postignuta pogotka, a ukupno je ove sezone postigao 27 pogodaka u svim takmičenjima i pri tome je upisao osam asistencija.
Njegova trenutna vrijednost je 20 miliona eura i brojni evropski mediji već sada pišu da će ovaj nogometaš u budućnosti gotovo izvjesno igrati za neki od najboljih timova u Evropi.