Grupe C i D
33

Veliki povratak Intera u Lisabonu, madridski Real u golijadi savladao Napoli

E. K.
Veoma je zanimljivo bilo širom Evrope gdje su se večeras igrale utakmice petog kola Lige prvaka u grupama C i D.

Madridski Real je u grupi C slavio i petu pobjedu, a ovaj put su pobijedili rezultatom 4:2 protiv Napolija.

Poveli su gosti preko Giovannija Simeonea da bi Real ipak preokrenuo rezultat i to preko Rodryga i Judea Bellinghama.

Tu nije bio kraj golovima na ovom susretu budući da je Franck Zambo Anguissa u 47. minuti susreta donio izjednačenje gostima.

Ipak, novu prednost Realu je donio omladinac i rezervista Kraljeva Nicolas Paz (19) u 84. minuti susreta da bi deset minuta kasnije sudbinu Napolija zapečatio Joselu.

U drugoj utakmici ove grupe Union Berlin je remizirao na gostovanju kod Brage, bilo je 1:1. Bila je to debitantska utakmica Nenada Bjelice na klupi njemačkog sastava, a vodstvo ekipi iz glavnog grada Njemačke je donio Robin Gosens u 42. minuti susreta.

Ipak, domaći koji su od 30. minute igrali sa igračem manje zbog isključenja Sikoua Niakatea, su u 51. minuti susreta postigli izjednačujući gol, a strijelac je bio Alvaro Djalo.

Do kraja je ostalo 1:1.

Rezultati i strijelci:

Real Madrid - Napoli 4:2 (Rodrygo 11', Bellingham 22', Paz 84', Joselu 90+4' / Simeone 9', Anguissa 47')

Braga - Union Berlin 1:1 (Djalo 51' / Gosens 42')

U grupi D Benfica je na svom terenu remizirala s Interom, bilo je 3:3 iako je portugalski sastav vodio 3:0 nakon prvih 45 minuta.

Sva tri gola za domaći sastav je postigao bivši igrač milanskog sastava Joao Mario.

Portugalski reprezentativac je za 29 minuta postigao hat trick protiv bivšeg kluba i tako kompletirao fantastičnu današnju predstavu.

Nerazzurrima je tračak nade u drugom dijelu vratio Marko Arnautović da bi nedugo poslije pogodio i Davide Frattesi čime je unio dodatnu dozu neizvjesnosti u ovaj susret.

Petnaestak minuta kasnije Inter je stigao i do izjednačenja. Marcus Thuram je oboren u kaznenom prostoru, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Alexis Sanchez.

Do kraja nije bilo pogodaka te je susret okončan rezultatom 3:3.

U drugoj utakmici u ovoj grupi Real Sociedad i Salzburg su podijelili bodove, a konačan rezultat je bio 0:0. Naš reprezentativac Amar Dedić je igrao svih 90 minuta za austrijski sastav.

Benfica - Inter 3:3 (Joao Mario 5', 13', 34' / Arnautović 51', Frattesi 58', Alexis (p) 72')

Real Sociedad - Salzburg 0:0