149

Pobjedom u Jerusalemu Belgija dospjela na čelo grupe B kvalifikacija za EP

Veoma važnu pobjedu koja je bez sumnje obradovala i navijače Bosne i Hercegovine, večeras je u Jerusalemu upisala reprezentacija Belgije protiv domaćeg Izraela.

Crveni đavoli su trijumfovali rezultatom 1:0 i tako izbili na čelo grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Već u devetoj minuti utakmice gosti su postigli pobjedonosni pogodak. Strijelac je nakon asistencije Kompanyja bio Fellaini.

Gosti su od 64. minute igrali sa igračem manje pošto je isključen Vincent Kompany.

Belgija je vodeća selekcija u našoj grupi sa 11 bodova, koliko ima i Vels na drugom mjestu. Izrael je treći sa devet bodova, Kipar četvrti sa šest, dok je naš najbolji tim petoplasirani sa pet bodova. Andora je na posljednjem mjestu bez bodova.