Serie A
51

VIDEO / Pjanić asistirao u remiju Rome s Bolognom

Miralem Pjanić (Foto: Arhiv/AFP)
Bologna i Roma remizirali su na stadionu Renato Dall'Ara u prvom susretu 22. kola talijanske Serije A. Na kraju uzbudljive utakmice bilo je 3:3.

U redove Vučice vratio se bh. reprezentativac Miralem Pjanić, koji je zbog žutih kartona i gripe, s terena odsustvovao dvije sedmice.

Gosti iz Rima su brzo došli do vodstva. Florenzi u 9. minuti, na asistenciju Tottija, pogađa mređu domaće ekipe. No, radost Rominih navijača je kratko trajala. Samo osam minuta kasnije izjednačio je Gilardino.

Rimljani do novog vodstva dolaze odmah u sljedećem napadu. Nakon prelijepe asistencije bh. reprezentativca Miralema Pjanića Osvaldo glavom postiže gol za 2:1.

Uzbudljivo i dinamično prvo poluvrijeme krunisano je još jednim izjednačenjem. Gabbiadini u 26. minuti pogađa za 2:2.

Bologna je u nastavku preko Pasquata došla do prvog vodstva u ovoj utakmici, ali su gosti izjednačili 20 minuta poslije. Strijelac je bio Tachtsidis.

Pjanić je u sudijskoj nadoknadi imao dobru priliku, ali odbrana Bologne je dobro reagirala i odbranila njegov šut. Susret je završen rezultatom 3:3.