"Petarda" Katalonaca u Baskiji: Barcelona za petama Realu iz Madrida

Piše: A. D.
Slavlje fudbalera Barcelone (Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Fudbaleri Barcelone ostvarili su izuzetno važnu pobjedu nad Athleticom Bilbaom na gostujućem terenu rezultatom 5:2.

Večerašnjim trijumfom Katalonci su prišli na svega bod zaostatka u odnosu na vodeći Real Madrid koji je jučer kiksao u gradskom derbiju protiv Atletica.

Barcelona je na večerašnjoj utakmici došla u vodstvo u 15. minuti kada je lijepu akciju golom krunisao Messi.

Deset minuta kasnije Messiju je pripala uloga asistenta, a pogodak za 2:0 postigao je Luis Suarez.

U nastavku domaći uspijevaju smanjiti rezultat preko Ricoa kojemu nije bilo teško pogoditi iz neposredne blizine. To je naljutilo goste koji samo nekoliko minuta kasnije dolaze do vodstva 3:1. Sopstvenu mrežu pogodio je Marcos nakon pokušaja Messija.

Dvije minute kasnije bilo je već 4:1, a strijelac ovaj put bio je Brazilac Neymar.

Aduriz je pogotkom u 66. minuti smanjio na 2:4, da bi konačnih 2:5 u finišu postavio Pedro. Domaći tim kraj utakmice dočekao je sa deset igrača pošto je u 75. minuti isključen Etxeita.

Athletic Bilbao zauzima 13. mjesto na tabeli sa 23 boda.

Rezultati:

Cordoba - Almeria 1:2 Getafe - Sevilla 2:1 Espanyol - Valencia 1:2 Athletic Bilbao - Barcelona 2:5