Evropska liga
11

Olimpija ubjedljiva protiv Helsinkija, igrali Tomić i Suljić

Tomislav Tomić
Nogometaši Olimpije još jednom su sigurnom igrom savladali ekipu Helsinkija i osigurali plasman u posljednje kolo kvalifikacija za Evropsku ligu, u kome će se sastati sa Spartakom iz Trnave.

Olimpija je nakon 3:0 iz prve utakmice danas upisala pobjedu i u Finskoj uvjerljivim rezultatom 4:1.

Abass je u 20. minuti doveo goste u vodstvo i 0:1 je bio rezultat prvog poluvremena. Na novi gol čekalo se do 72. minute kada je Avramovski udvostručio prednost Olimpije, a tri minute kasnije Rafinha je postigao autogol za 0:3.

Počasni gol za domaće postigao je Chrisantus pet minuta prije kraja meča, a Brkić je iz penala u sudijskoj nadoknadi postavio konačnih 1:4.

Starter u pobjedničkoj ekipi bio je bh. internacionalac Tomislav Tomić, koji je igrao do 61. minute, dok je njegov saigrač Asmir Suljić igrao posljednjih 25 minuta.

Olimpija će prvi meč s Trnavom igrati u Ljubljani 23. augusta.