0

Njemačka deklasirala Latviju i na sjajan način najavila Evropsko prvenstvo

H. H.
U listu strijelaca upisao se i Leroy Sane (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Njemačke je u posljednjoj provjeri prije Evropskog prvenstva uvjerljivo savladala selekciju Latvije rezultatom 7:1 u utakmici odigranoj na Merkur Spiel-Arena u Düsseldorfu.

Nijemci su poveli već u 19. minuti preko Gosensa, a samo dvije minute kasnije Gundogan je udvostručio prednost Elfa. U 27. minuti Muller je povisio na 3:0, a do kraja prvog dijela autogol Ozolsa u 39. i pogodak Gnabryja osigurali su domaćima veliku prednost od 5:0.

Werner je u 50. minuti povisio na 6:0, a utješni gol za Latviju postigao je Saveljevs u 75. minuti. Ipak, samo što se krenulo s centra, Sane je postavio konačnih 7:1.

Evropsko prvenstvo se igra od 11. juna do 11. jula, a Njemačka je u grupi F uz svjetskog prvaka Francusku, evropskog šampiona Portugal i Mađarsku.

Sve tri utakmice će Nijemci igrati na Allianz Areni u Minhenu, jednom od 11 terena na kontinentu na kojima će biti održan Euro. Na ovom stadionu će biti odigrana i utakmica četvrtfinala 2. jula.