Fantastična predstava u JAR-u
0

VIDEO / Nijemci "potopili" Englesku, sudija nije vidio čist gol Engleza

Sarajevo-x.com
Njemačka reprezentacija pobjedom nad Engleskom rezultatom 4:1 izborila je plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Južnoafričkoj Republici.

Publika na "Free State Stadiumu" prisustvovala je jednom od najboljih susreta u dosadašnjem dijelu Mundijala, ali i najvećoj sudijskoj greški, kada je sudija Jorge Larionda sa svojim pomoćnicima "pokrao" Engleze ne priznavši čist pogodak Franka Lamparda.

Do prvog gola Nijemci su došli u 20. minuti preko Miroslava Klosea. Napadač Bayerna se odlično snašao i matirao Jamesa.

Samo 12 minuta nakon toga Podolski povećava vodstvo nakon odlične asistencije Muellera. Podolskom je lopta otišla suviše lijevo, ali je uspio smjestiti u mrežu kroz Jamesove noge.

Tragičar kod prvog gola Engleza Upson u 37. minuti iskupio se za grešku i glavom smanjio na 2:1.

Minut nakon toga Engleska je postigla čist pogodak preko Franka Lamparda, koji sudije nisu priznale. Velika greška sudija, koja će podići mnogo prašine u Južnoafričkoj Republici.

U 67. minuti mladi Mueller postigao svoj prvi gol na meču nakon brze kontre i asistencije Schweinsteiger.

I u 70. minuti Mueller je stavio tačku na i svojim drugim golom, poslije nesebične asistencije Ozila.