0

Nani donio pobjedu Manchester Unitedu

Nani
Nani
Nogometaši Manchester Uniteda savladali su Stoke 2-1 na Old Traffordu u susretu 22. kola Premiershipa i tako povećali prednost nad drugoplasiranim gradskim rivalom Cityjem na tri boda.

Gol odluke vrijedan desete domaće pobjede “crvenih vragova” (iz 11 susreta) postigao je Portugalac Nani u 62. minuti. Pogodio je Nani sjajno ljevicom malo izvan ruba kaznenog prostora u desni ugao golmana Asmira Begovića. Valja reći da je to Naniju bio njegov šesti ovosezonski prvenstveni gol u povratničkoj utakmici nakon oporavka od povrede kuka. Prethodno je zadnji put igrao u derbiju s Arsenalom 13. decembra.

Nani je bio i asistent za prvi gol Uniteda koji je u 27. minuti pospremio Javier Hernandez. Postigao ga je popularni “Chicharito” petom s ruba peterca. Gol za Stoke, izjednačujući u tom trenutku, dao je u Dean Whitehead u 50. minuti glavom nakon asistencije Tuncaya Şanlija. Valja reći da je ovu utakmicu United odigrao bez povrijeđenog Waynea Rooneyja, a i Rija Ferdinanda kojeg je menadžer Alex Ferguson odlučio odmoriti.

U druge dvije odigrane utakmice 22. kola Fulham je na Craven Cottageu pobijedio WBA 3-0, dok je Birmingham slavio u gostima kod Blackpoola na Bloomfield Roadu 2-1. Odlućujući gol vrijedan tri boda za Birmingham postigao je Scott Dann u 89. minuti susreta.