8

Mlada reprezentacija BiH poražena od Kazahstana

Piše: Edin Isanović
Mlada reprezentacija BiH poražena je neočekivano danas na Koševu od odabrane selekcije Kazahstana. Rezultat je na kraju bio 2:1 za goste, a utakmica je odigrana u okviru 2. kola kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Gosti su sve riješili u prvom poluvremenu. Igrao se 27.minut kada je pogodio Tulyev. Vodstvo je udvostručio Aimbetov u 44.minuti meča. Rezultatom 0:2 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu bh. reprezentativci su krenuli snažno. U 58.minuti Hajradinović je smanjio na 1:2.

Iako su izabranici Darke Nestorovića pokušavali izjednačiti i doći do boda, nisu uspjeli. Milošević je imao dobru priliku u petoj minuti sudijske nadoknade. Lopta je otišla preko gola.

Kazahstanci su uspješno zaustavili sve napade Zmajeva. Bh. selekcija nakon dva odigrana kola nema osvojen niti jedan bod.