89

Manchester City razmontirao Tottenham, Džeko odgledao utakmicu s klupe

U 12. kolu engleske Premierlige Manchester City je na svom Etihadu dočekao Tottenham i slavio visoku pobjedu rezultatom 6:0. Bh. reprezentativac Edin Džeko nije dobio priliku da zaigra za Građane u ovom susretu.

Građani su poveli već u prvoj minuti susreta golom Navasa, koji je pogodio u 14. sekundi utakmice.

Rezultat je na 2:0 autogolom povisio Sandro u 34. minuti nakon što ga je pogodila lopta koju je ka golu uputio Negredo, pa je tako donio značaju prednost Manchester Cityju.

Strijelac vodećeg gola za Građane, Jesus Navas, u 41. minuti je asistirao Agueru, koji je pogodio za 3:0. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme. Bh. reprezentativac Edin Džeko je sjedio na klupi Građana i čekao svoju priliku za igru.

U nastavku utakmice City je nastavio s dobrom igru, pa je i četvrti pogodak završio u mreži Tottenhama. Dogodilo se to u 50. minuti kada je Yaya Toure lijepo pronašao Aguera, koji je postigao svoj drugi gol na ovoj utakmici.

Peti gol za Građane je djelo Negreda, kojem je asistirao Fernandinho.

Rezultat je na 6:0 u 92. minuti svojim drugim golom na ovoj utakmici povisio Navas.

Utakmica je završena rezultatom 6:0 u korist Građana, koji su nanijeli težak poraz Spursima. Edin Džeko je utakmicu odgledao s klupe.