Prvijenac u dresu Rimljana
0

VIDEO / Lulić strijelac u pobjedi Lazija

Piše: N. J.
Nogometni reprezentativac BiH Senad Lulić postigao je svoj prvi gol u dresu Lazija, čime je doprinio u pobjedi na gostovanju kod Bologne u okviru 7. kola italijanskog prvenstva.

Nebesko-plavi su došli u vodstvo u 23. minuti zahvaljujući autogolu Aquafresce, pa su ekipe otišle na odmor uz rezultat 1:0 za Lazio.

U nastavku su Rimljani vrlo brzo udvostručili prednost i to preko našeg reprezentativca Lulića koji je u 48. minuti susreta iskoristio dodavanje Cissea i zatresao mrežu Agliardija.

Rezultat se do kraja nije mijenjao pa je Lazio ovom pobjedom skočio na drugo mjesto tabele italijanskog prvenstva, s bodom zaostatka za vodećim Udineseom. Naš je reprezentativac dobio žuti karton u 87. minuti, kad ga je zamijenio Sculli.

Dodajmo da su osim Lulića ovog vikenda pogađala još dvojica naših reprezentativaca. Ibišević je u subotu donio Hoffenheimu pobjedu protiv Borussije iz Moenchengladbacha, dok je Džeko postigao dva gola u visokoj pobjedi Cityja protiv gradskog rivala na Old Traffordu (1:6).

Tabela: Udinese 15, Lazio 14, Juventus 13, Cagliari 12, Napoli 11, Roma 11, Milan 11...