45

Lulić kao kapiten upisao asistenciju u pobjedi Lazija nad Udineseom

U 7. kolu Serie A Lazio je u gostima upisao ubjedljivu pobjedu protiv Udinesea savladavši ga rezultatom 3:0.

Nakon prošle sezone koju je odigrao ispod svih očekivanja, Lazio u ovoj sezoni bilježi odličan start i nakon sedam kola ima 13 bodova te trenutno zauzima treće mjesto na tabeli.

Tim Simeonea Inzaghija je poveo u 28. minuti golom Immobilea kojem je asistirao Milinković-Savić. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Lazio je posao završio nakon nešto više od 15 minuta igre u drugom dijelu. Prvo je Keita u 58. minuti udvostručio vodstvo na asistenciju Andersona da bi u 61. minuti na asistenciju Lulića mrežu domaćeg tima po drugi put pogodio Immobile.

Bosanskohercegovački reprezentativac Senad Lulić u ovom meču nosio je kapitensku traku u dresu Lazija i igrao je do 85. minute kada ga je zamijenio Leitner. Interesantno, Lulić je u ovom meču igrao na poziciji zadnjeg veznog, a ne na poziciji lijevog beka ili krila na što smo navikli do sada.