Liga prvaka
48

Tok utakmice / Leipzig - Atletico Madrid 2:1

U drugom četvrtfinalnom susretu Lige prvaka koji se igrao u Lisabonu sastale se ekipe Leipziga i Atletico Madrida, a tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice

Leipzig - Atletico Madrid 2:1 (Olmo, Adamas/Felix)

90+5'- Čini se da je u ovom meču sve gotovo.

90+3' - Svi igrači Atletico Madrida kreću u napad, čak i Oblak dolazi u kazneni prostor njemačke ekipe.

88' - Gooooooooool! Adams pogađa za 2:1 i donosi novo veliko vodstvo svom timu. Ovaj mladi napadač primio je loptu na vrhu kaznenog prostora, šutirao, a lopta na putu prema mreži pogađa Savića i završava iza leđa Oblaka.

85' - Finiš meča u Lisabonu. Ako ostane 1:1, igraju se produžeci.

79' - Carrasco je šutirao, odbrana Leipziga blokira njegov udarac i Jorgandžije će dobiti samo korner.

75' - Sjajan meč u drugom poluvremenu, Atletico je sada krenuo po puni preokret.

71' - Gooooool! Felix je pogodio za 1:1.

70' - Penal za Atletico Madrid! Klostermann je srušio sjajnog Felixa, a sudija pokazao na bijelu tačku.

[TWITTER]1294010150248943617[/TWITTER]

65' - Napada Atletico Madrid, ali nemaju pravih prilika.

60' - Olmo je sada pokušao s distance, ali njegov udarac odlazi daleko pored gola.

58' - Herrera izlazi iz igre, na terenu je Felix. Odmah je reagovao Diego Simeone.

54' - Atletico Madrid je odmah preuzeo terensku inicijativu i traži pogodak kojim će stići do poravnanja.

51' - Goooooooooool! Leipzig vodi rezultatom 1:0, Dani Olmo je pogodio. Sabitzer je ostao sam na desnoj strani, centrirao, a bivši igrač Dinama glavom loptu šalje u mrežu.

[TWITTER]1294003904644960256[/TWITTER]

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Prvo poluvrijeme

Leipzig - Atletico Madrid 0:0

45+2' - Velika šansa za Leipzig! Upamecano je šutirao, ali Oblak brani njegov udarac.

43' - Leipzig bolji u ovim trenucima, ali jednostavno ne mogu ozbiljnije ugroziti gol Oblaka.

38' - Igra se nastavila.

35' - Savić sada treba ljekarsku pomoć nakon žestokog duela s jednim igračem Leipziga.

30' - Još uvijek nema pogodaka.

24' - Novi opasan napad Leipziga, odbrana Atletico Madrida spremna i izbija loptu u aut.

23' - Nema prilika u ovim trenucima.

16' - Kampl pokušava iz velike udaljenosti, ali daleko preko gola.

13' - Igrači Atletico Madrida su tražili penal, no sudija je samo odmahnuo rukama.

12' - Carrasco je sada imao dobru šansu, šutirao je u prvi ugao, ali golman Leiziga brani njegov pokušaj.

10' - Savić je šutirao glavom, Gulacsi brani njegov pokušaj.

9' - Igra se sada na sredini terena, nema većih uzbuđenja.

4' - Velika šansa za njemački tim! Halstenberg je ostao sam u kaznenom prostoru Atletico Madrida, ali je šutirao visoko preko gola.

3' - Prvi opasan napad Leipziga, odbrana Atletico Madrida izbija u korner.

1' - Meč u Lisabonu je počeo. S centra su krenuli igrači Atletico Madrida.

20:50 - Susret u Lisabonu počinje za nekih deset minuta.

Podsjećamo, ranije je plasman u polufinale izborio PSG-a koji je nakon velikog preokreta pobijedio Atalantu sa 2:1.

20:37 - Susret se igra na stadionu Jose Alvalade s početkom u 21 sat. Atletico Madrid je u osmini finala izbacio Liverpool, dok je Leipzig bio bolji od Tottenhama.

20:33 - Za Leipzig u današnjem meču igraju: Gulacsi, Halstenberg, Upamecano, Klostermann, Angelino, Kampl, Laimer, Sabitzer, Nkunku, Olmo, Poulsen.

Za Leipzig, zanimlivo, od prve minute igra Dani Olmo, bivši igrač zagrebačkog DInama koji je tokom zime stigao u klub. Jasno, on je u ekipi jer je tim napustio Timo Werner koji je pojačao Chelsea.

Atletico Madrid meč počinje u sastavu: Oblak, Lodi, Gimenez, Savić, Trippier, Herrera, Koke, Saul, Carrasco, Llorente, Diego Costa.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Lige prvaka između Leipziga i Atletico Madrida. Drugi četvrtfinalni susret se igra s početkom u 21 sat.