9

Kup Kralja: Sociedad remijem prošao Villarreal i izborio četvrtfinale

U uzvratnoj utakmici osmine finala španskog Kupa Kralja Real Sociedad je u gostima remizirao sa Villarrealom (1:1) te sa ukupnih 4:2 prošao u četvrtfinale.

Sociedad je u prvoj utakmici slavio rezultatom 3:1, a posao je dodatno olakšan nakon što je Oyarzabal u 15. minuti današnje utakmice pogodio za vodstvo gostiju.

Villarreal je uspio izjednačiti do odlaska na odmor. Strijelac je bio Soriano u 45. minuti. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, a domaćin je utakmicu završio sa igračem manje pošto je Sansone u 89. minuti dobio direktan crveni karton.

Ranije je Alaves odigrao neriješeno protiv Deportiva iz La Corune kod kuće te sa ukupnih 3:3 proći dalje, a presudili su golovi u gostima.

Alcorcon je u gostima pobijedio Cordobu (2:1)i izborio plasman u četvrtfinale. Prvi meč okončan je rezultatom 0:0.