Osmina finala Lige prvaka
12

PSG odbranio domaći teren: Parižani slavili protiv Sociedada i stekli značajnu prednost pred revanš

E. K.
Paris Saint Germain je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka pobijedio Real Sociedad na svom terenu rezultatom 2:0.

Parižani su prvi zaprijetili preko Kyliana Mbappea čiji udarac je zaustavio Ramiro da bi nakon toga uslijedio period bolje igre gostujućeg sastava. Prilike su imali Brais Mendez te Takefusa Kubo dvaput, no promjene rezultata nije bilo te je ostalo 0:0.

U 25. minuti susreta pokušao je i Ousmane Dembele, ali je rezultat ostao nepromijenjen da bi posljednje uzbuđenje u prvom dijelu vidjeli u 45. minuti, no Merino je pogodio prečku.

U 56. minuti susreta zaprijetili su ponovo Parižani preko Mbappea, ali je Francuz blokiran da bi dvije minute kasnije domaćin poveo, a u strijelce se upisao, ko drugi nego najbolji igrač Parižana, Kylian Mbappe.

Na sljedeću priliku se čekalo do 69. minute kada je Mbappeov udarac otišao preko gola, a dvije minute kasnije Barcola je pogodio mrežu protivničkog golmana i udvostručio prednost Parižana.

Do kraja nije bilo promjene rezultata te je ostalo 2:0. Dodajmo da je revanš susret na rasporedu 5. marta u Španiji.