2

Kolašinac slavio protiv Bičakčića, Ibišević dobar u pobjedi Stuttgarta

Piše: J. H.
Schalke je danas slavio protiv Braunschweiga dok je Stuttgart bio bolji od Hamburga u okviru 26. kola Bundeslige.

U susretu između Schalkea i Braunschweiga koji je završen pobjedom domaće ekipe rezultatom 3:1 vidjeli smo dvoboj dva odbrambena igrača bh. reprezentacije, Seada Kolašinca i Ermina Bičakčića. Obojica su odigrala dobru utakmicu, ali je Kolašinac na kraju imao više razloga za slavlje.

Ekipu iz Gelsenkirchena u vodstvo su doveli Leon Goretzka u 17. i Klaas-Jan Huntelaar u 66. minuti. Na 2:1 je smanjio Benjamin Kessel u 82. minuti. Szalai je u sudijskoj nadoknadi postavio konačnih 3:1.

Treba napomenuti da je u igru kod poražene ekipe ušao i povremeni reprezentativac Damir Vrančić zamijenivši Dominicka Kumbela.

U isto vrijeme igrao je i Stuttgart našeg Vedada Ibiševića koji se danas nije upisao u strijelce protiv Hamburga. Minimalnu pobjedu Švabama donio je Alexandru Maxim golom u 69. minuti.