Serie A
22

Juventus pobijedio Speziju, Stara dama opet sanja borbu za titulu prvaka Italije

K. H.
Ekipa Juventusa pobijedila je Speziju u meču 28. kola italijanske Serije A, a navijači Stare dame nakon današnja tri boda opet imaju razlog da se makar potajno nadaju borbi za titulu prvaka.

Juventus je u vodstvo došao u 21. minuti kada je Morata pogodio za 1:0, a on je asistenciju Locatellija uspio pretvoriti u gol. Mogao je Cuadrado u prvom poluvremenu postići još jedan gol za Staru damu, ali mu je golman gostiju odbranio udarac. To je na kraju bilo sve u prvom poluvremenu.

Spezia je imala dobru šansu u 51. minuti preko Agudela, ali je Szczesny odbranio taj pokušaj, a gosti su se ponadali da mogu doći do poravnanja u 84. minuti kada su tražili kazneni udarac, no ni nakon VAR intervencije sudija nije promijenio odluku.

Do kraja meča rezultat se nije promijenio i Juventus je osvojio izuzetno važna tri boda.

Stara dama je trenutno na četvrtom mjestu sa 53 osvojena boda, pet manje od Intera koji ima utakmicu više. Spezia s druge strane ostaje na 16. mjestu sa 26 osvojenih bodova.