{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Još šest timova izborilo šesnaestinu finala

F
17.12.2009. u 08:51
0
0
Još šest timova izborilo šesnaestinu finala
0
Još šest timova izborilo šesnaestinu finala
Foto: AP
Nakon posljednjeg kola nogometne Evropske lige u grupama D, E, F, J, K i L još šest timova osiguralo je šesnaestinu finala. To su: Hertha, Roma, Fulham, Panathinaikos, Club Brugge i Kopenhagen.
U grupi D Hertha je domaćom pobjedom nad Sporting 1:0 uhvatila drugo mjesto i prolaz dalje, dok je Sporting već ranije osigurao prvo mjesto u grupi.

Uoči zadnjeg kola Roma, Fulham i Basel bili su u igri za prva dva mjesta u grupi E, a na kraju je Roma došla do prvog mjesta pobjedom 3:0 na gostovanju kod CSKA Sofije, dok je u izravnom obračunu Fulham slavio kod Basel 3:2 i prošao dalje.

Panathinaikos je uvjerljivom domaćom pobjedom 3:0 nad Dinamom iz Bukurešt došao do drugog mjesta u grupi F u kojoj je ranije Galatasaray osigurao čelnu poziciju.

U grupi J beogradski Partizan ubilježio je prve bodove pobijedivši na svom terenu Šahtar 1:0, no ova utakmica nije imala značaj za rasplet u skupini jer su Ukrajinci ranije potvrdili prvo mjesto, a Partizan je bio bez ikakvih izgleda za prolaz dalje. Drugo mjesto iza Šahtar osvojio je belgijski Club Brugge koji je s 1:0 porazio Toulouse.

U izravnom dvoboju za drugo mjesto u grupi K Kopenhagen je na gostovanju kod praške Sparte pobijedio 3:0 i prošao dalje zajedno s pobjednikom grupe PSV Eindhovenom.

Iz grupe L nastup u šesnaestini finala ranije su izborili Athletic Bilbao i Werder Bremen, a u sinoćnjem međusobnom dvoboju Werder je u gostima slavio 3:0 i tako potvrdio prvo mjesto na tabeli.

Grupa D:

Hertha - Sporting 1:0 (Kačar 70)
Heerenveen - Ventspils 5:0 (Vaayrynen 55, Elm 58, Sibon 77, 78, Janmaat 88)

1. Sporting 6 3 2 1 8:6 11
2. Hertha 6 3 1 2 6:5 10
---------------------------------------------
3. Heerenveen 6 2 2 2 11:7 8
4. Ventspils 6 0 3 3 3:10 3

Grupa E:

CSKA Sofija - Roma 0:3 (Cerci 45+1, 52, Scardina 89)
Basel - Fulham 2:3 (Frei 64-11m, Streller 87 / Zamora 42, 45, Gera 77)

1. Roma 6 4 1 1 10:5 13
2. Fulham 6 3 2 1 8:6 11
---------------------------------------------
3. Basel 6 3 0 3 10:7 9
4. CSKA Sofija 6 0 1 5 2:12 1

Grupa F:

Sturm - Galatasaray 1:0 (Beichler 21)
Panathinaikos - Dinamo Bukurešt 3:0 (Rukavina 54, Cisse 80, 85)

1. Galatasaray 6 4 1 1 12:4 13
2. Panathinaikos 6 4 0 2 7:4 12
---------------------------------------------
3. Dinamo Bukurešt 6 2 0 4 4:12 6
4. Sturm 6 1 1 4 3:6 4

Grupa J:

Club Brugge - Toulouse 1:0 (Perišić 90+3)
Partizan - Šahtar 1:0 (Diarra 6)

1. Šahtar 6 4 1 1 14:3 13
2. Club Brugge 6 3 2 1 10:8 11
----------------------------------------------
3. Toulouse 6 2 1 3 6:11 7
4. Partizan 6 1 0 5 6:14 3

Grupa K:

CFR Cluj - PSV Eindhoven 0:2 (Lazović 19-11m, Amrabat 68)
Sparta - FC Kopenhagen 0:3 (N'Doye 22, 30, Gronkjaer 54-11m)

1. PSV Eindhoven 6 4 2 0 9:3 14
2. FC Kopenhagen 6 3 1 2 7:4 10
----------------------------------------------
3. Sparta 6 2 1 3 7:9 7
4. CFR Cluj 6 1 0 5 4:11 3

Grupa L

Nacional - Austria Beč 5:1 (Ruben Micael 23, 57, Mateus 33, Tomašević 61, Felipe Lopes 66 / Schumacher 21)
Athletic - Werder 0:3 (Pizarro 13, Naldo 21, Rosenberg 36)

1. Werder 6 5 1 0 17:6 16
2. Athletic 6 3 1 2 10:8 10
---------------------------------------------
3. Nacional 6 1 2 3 11:12 5
4. Austria Beč 6 0 2 4 4:16 2

Komentari (0)
Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: