Održano finale Red Bull Street Stylea
1

Japanac Kotaro Tokuda oduševio žiri i osvojio prvo mjesto

Japanac Kotaro Tokuda (22) osvojio je prvo mjesto na svjetskom finalu u Red Bull Street Styleu, koje je u subotu održano u italijanskom Lecceu. Pobjedniku su trofej predali bivši italijanski nogometni reprezentativci Fabio Cannavaro i Filippo Inzaghi.

"Cijeli život igrao sam nogomet, ali nikada nisam vidio ovakve trikove. Bilo je izuzetno talentiranih takmičara", naglasio je odmah nakon takmičenja Cannavaro, koji je vodio Italiju 2006. godine do svjetskog vrha.

Takmičenje se održalo u srcu slikovitog dijela starog Leccea pred 15 hiljada gledalaca.

Inače, Tokuda je u finalnom dvoboju pobijedio Irca Daniela Dennehyja 4:1, odlukama peteročlanog žirija.

"Novi prvak ima moje poštovanje. Zasluženo je stigao do vrha" rekao je Filippo Inzaghi.

Treće mejsto zauzeo je Italijan Gunther Celli, dok je Poljak Daniel Mikolajek bio četvrti. Francuz Arnaud Sean Garnier, koji je dotakao vrh na takmičenju 2008. godine u Brazilu, nije se uspio plasirati u polufinale.

Također, Anders Solum iz Norveške, koji je slavio 2010. godine u Cape Townu, nije stigao do same završnice.

Za kvalifikacije u finale održano je 150 turnira, a na njima je učestvovalo oko pet hiljada sudionika iz 53 zemlje svijeta. Bh. predstavnik Zlatko Mešić se nije uspio plasirati u top 16.

Konačan poredak : 1. Kotaro Tokuda (Japan), 2. Daniel Dennehy (Irska), 3. Gunther Celli (Italija), 4. Daniel Mikolajek (Poljska).