Super liga
0

Jahović pogodio za bod Konyaspora protiv Bešiktaša

Deni Milošević (Foto: Bešiktaš/Facebook)
Ekipe Konyaspora i Bešiktaša remizirale su u meču 22. kola turske Super lige, a konačni rezultat na Konya Buyuksehir stadionu glasio je 1:1.

Gosti su u vodstvo stigli u 27. minuti. Babel je nakon kornera šutirao s nekih 25 metara, a lopta na putu prema mreži pogađa igrača Bešiktaša Hutchinsona i završava iza leđa domaćeg golmana za 1:0.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a konačnih 1:1 postavio je Adis Jahović u 60. minuti. Bivši napadač Sarajeva odlično je ispratio akciju svoje ekipe i loptu lijevom nogom šalje u mrežu za veliko slavlje domaćih navijača.

Deni Milošević i Amir Hadžiahmetović upisali su nastup u ovom meču. Milošević je igrao od prve, a izašao u 97. minuti dok je Amir Hadžiahmetović u igru ušao u 73. minuti.

Bešiktaš se ovim bodom popeo na treću poziciju i sada ima 41 bod, isto kao i Fenerbahče, a tri manje od Gatalasarayja odnosno dva manje od Basaksehira.

S druge strane, Konyaspor se nalazi na 15. poziciji i nakon 22. odigrana kola ima 21 osvojen bod.