0

Ibišević postigao gol protiv Kaiserslauterna

Sarajevo-x.com
Vedad Ibišević
Danas su odigrane utakmice 12. kola Bundeslige. Ekipa Hoffenheima naših reprezentativaca Sejada Salihovića i Vedada Ibiševića igrala je sa Kaiserslauternom, a rezultat je bio izjednačen 1:1. U duelu između Borussije iz Dortmunda i Wolfsburga, našeg Hasana Salihamidžića, Dortmund je slavio uvjerljivo 5:1.

Kada je u pitanju utakmica između Hoffenheima i Kaiserslauterna naš reprezentativac Vedad Ibišević je dao gol u 33. minuti za vodstvo Hoffenheima. Edson Braafheid je bio asistent kod pogotka. Nakon poluvremena Ibišević je zaradio i žuti karton u 57. minuti, kao i Sejad Salihović.

Kaiserslautern je izjadnačio u 73. minuti preko Dorgea Koumaha.

Ekipa Wolfsburga ubjedljivo je izgubila od Dortmunda. Strijelci za Dortmund su bili: Mario Gotze (dva puta), Shinji Kagawa, Sven Bender, Robert Lewandowski, dok je za Wolfsburg gol postigao Alexander Hleb. Hasan Salihamidžić se ovog puta nije uspio upisati u listu strijelaca, ali je zaradio žuti karton u 83. minuti.

Bundesliga, 12. kolo (subota):

Hoffenheim - K'lautern 1:1 Hertha - M'gladbach 1:2 Dortmund - Wolfsburg 5:1 Nurnberg - Freiburg 1:2

Werder - Koeln 3:2