0

VIDEO / Ibišević odveo Stuttgart u grupnu fazu takmičenja

Vedad Ibišević  (Foto: Arhiv/AFP)
Vedad Ibišević (Foto: Arhiv/AFP)
Njemački Bundesligaš Stuttgart prvi je učesnik grupne faze takmičenja, od klubova koji su morali igrati kvalifkacije, drugog po jačini evropskog nogometnog turnira - Evropske lige.

Stuttgart je u Moskvu kod Dinama stigao s prednošću 2-0 iz prve utakmice, a istu je uvjerljivo i sačuvao. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 0-0, a onda je, nakon 20 minuta igre u nastavku, Stuttgart postigao odlučujući pogodak.

Bosanskohercegovački reprezentativac Vedad Ibišević dao je gol je u 64. minuti na asistenciju Gentera, te osigurao svojoj ekipi mirnu završnicu susreta, s obzirom da je Dinamo trebao četiri pogotka da izbori Evropsku ligu.

Aleksander Kokorin uspio je poravnati rezultat uzvratne utakmice u 78. minuti, ali ne rezultat cijelokupnog susreta.

Recimo i da je Ibiševića zamijenio Cacau u 78. minuti utakmice.