Pobjede Hoffenheima i Stuttgarta
501

Ibišević dvostruki strijelac, Salihović dao gol iz penala

Piše: J. H.
Sejad Salihović i Vedad Ibišević danas su ponovo bili strijelci u pobjedama Stuttgarta nad Mainzom i Hoffenheima nad Kaiserslauternom. Sejo je pogodio iz penala dok je Ibišević dao dva gola iz igre.
Sejad Salihović (Foto: AFP)
Kaiserslautern - Hoffenheim 1-2

Na Fritz Walter Stadionu susreli su se domaći tim Kaiserslautern i Hoffeinheim našeg reprezetativca Sejada Salihovića.

Prvu priliku na utakmici imao je Richard Sukuta koji je u 5. minuti šutirao u golmana gostujućeg tima. Već u desetoj minuti, Sejad Salihović zaprijetio je golmanu Kaiserslauteerna Sippelu. Međutim rezultat se nije promijenio.

U 20. minuti naš reprezentativac dobio je žuti karton zbog nesportskog ponašanja. Šest minuta poslije jedan igrač Hoffeinheima oboren je u šesnaestercu Kaiserslauterna te je sudija Tobias Welz dosudio penal koji je uspješno izveo Sejad Salihović.

Gosti su vodili sa 2-0 u 71. minuti. Strijelac drugog gola bio je Boris Vukčević. Do kraja utakmice, domaći tim je uspio smanjiti rezultat na 2-1. Strijelac u 86. minuti bio je Alexander Bugera. Do kraja utakmice rezultat na Fritz Walter Stadionu se nije mijenjao. Izuzetno vrijedna gostujuća pobjeda Hoffenheima.

Vedad Ibišević (Foto: AFP)

Stuttgart - Mainz 4-1

Za domaći tim Stuttgarta stvari nisu krenule dobro na Mercedes Benz Areni. Već u drugoj minuti dosuđen je penal za goste iz Mainza. Sa bijele tačke siguran je bio Andreas Ivanschitz.

Međutim, Švabe se nisu predavale pa je Tamas Hajnal pet minuta kasnije poravna rezultat na 1-1.

U 34. minuti domaći tim je mogao do vodstva ali je MArtin Harnik pogodio prečku gola Mainza. Do kraja prvog poluvremena, rezultat se nije mijenjao. Vedad Ibišević nije imao izrazitih šansi za postizanje gola.

Ipak, napadač bh. reprezenatcije je u 49. minuti zatresao mrežu gosticju. Na asistenciju Gotoku Sakaija Vedo je glavom pospremio u mrežu Mainza.

Već u 66. minuti Stuttgart je vodio sa 3-1. Strijelac sa bijele tačke bio je Zdravko Kuzmanović. Napadač reprezentacije BiH svoj drugi gol na današnjoj utakmici postigao je u 85. minuti. Još jedna sjajana utakmica Ibiševića u dresu Švaba.

Treba napomenuti da je Mensur Mujdža odigrao cijelu utakmicu u remiju njegovog Freiburga i Nurnberga.

Rezultati:

FC Cologne 1 - 1 Werder Bremen Bayern Munich 2 - 1 Augsburg Freiburg 2 - 2 Nurnberg Kaiserslautern 1 - 2 Hoffenheim Stuttgart 4 - 1 Mainz Wolfsburg 1 - 3 Borussia Dortmund

1. Borussia Dortmund 29 20 6 3 66-22 +44 66
  2. Bayern 29 20 3 6 69-19 +50 63
  3. Schalke 28 17 3 8 61-35 +26 54
  4. Borussia Mönchengladbach 28 15 6 7 41-20 +21 51
  5. Stuttgart 29 12 7 10 52-39 +13 43
  6. Werder 29 11 8 10 42-44 -2 41
  7. Hannover 28 10 11 7 37-39 -2 41
  8. Bayer 28 11 7 10 39-38 +1 40