6

Huub Stevens probudio Stuttgart, Švabe superiorne u Freiburgu

Piše: A. D.
Detalj sa večerašnje utakmice (Foto: EPA)
Povratnik na klupu Stuttgarta Huub Stevens debitovao je trijmfom nad Freiburgom rezultatom 4:1 na gostujućem terenu.

Ovom pobjedom Švabe su makar za kratko pobjegle sa samog dna tabele u Bundesligi, a sada na kontu imaju 12 bodova, jedan više od Borusije Dortmund i dva više od Hajrovićevog Werdera iz Bremena.

Nakon pola sata igre Martin Harnik goste je doveo u vodstvo, ali je do pauze domaćinu izjednačenje donio Darida.

U osmoj minuti nastavka nakon prekida je novo vodstvo gostima donio Gruezo. Sjajan pas Leitnera iskoristio je Werner koji je nešto kasnije pogodio za 3:1.

Dvije minute kasnije direktan crveni karton kod domaćina zaradio je Stefan Mitrović. Do kraja su gosti potvrdili trijumf novim pogotkom Harnika. Mensur Mujdža u timu Freiburga nije ulazio u igru.