Euro 2024
97

Hrvatska pregazila rivala u svojoj grupi, Turska iznenađujuće kiksala na svom terenu

Nogometaši Hrvatske ubjedljivo su pobijedili Latviju na svom terenu rezultatom 5:0 u meču 5. kola kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Hrvatska je sjajno otvorila utakmicu i već u 3. minuti došla u vodstvo. Strijelac pogotka bio je napadač Dinama Bruno Petković, koji je sjajno pogodio iz slobodnog udarca.

Nakon deset minuta, Hrvati su dodatno povećali svoje vodstvo. Petković je upisao asistenciju, a strijelac drugog gola bio je Ivanušeć. I za kraj sjajnog prvog dijela, Petković postiže svoj drugi, za Hrvatsku treći gol.

Da pobjeda nijednog trenutka ne dođe u pitanje i da Hrvati i zvanično riješe pitanje pobjednika, pobrinuo se Kramarić u 68. minuti kada je postigao četvrti gol. Peti gol za Hrvatsku je postigao Pašalić u 78. minuti.

Hrvatska nakon ove pobjede ima sedam bodova iz tri odigrana meča, a naredni susret će igrati protiv Armenije u gostima.

U drugom meču grupe, Turska i Armenija su odigrali meč bez pobjednika (1:1). Armenija u vodstvo dolazi golom u 49. minuti koji je postigao Dashyan, a jedan bod Turcima donio je Yildrim u 88. minuti.