15

HNL: Hajduk rutinski savladao Istru, Sušić postigao dva gola iz penala

Tino Sven Sušić (Foto: slobodnadalmacija.hr)
Nogometaši Hajduka su u okviru 30. kola Hrvatske nogometne lige savladali ekipu Istre rezultatom 3:0, a dva pogotka za splitski tim postigao je bh. reprezentativac Tino Sven Sušić.

Hajduk je od prve minute utakmice na Poljudu dominirao na terenu, a odbrana Istre je popustila u 39. minuti kada je nakon kornera za vodstvo domaćih glavom pogodio Šimić.

U 41. minuti je dosuđen penal nakon što je Brkić napravio prekršaj na Juranoviću, loptu je na bijelu tačku namjestio Sušić i pogodio za 2:0. Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

Hajduk je u drugom poluvremenu nastavio tamo gdje je stao u prvom dijelu igre. Treći gol za Splićane, a svoj drugi na ovoj utakmici, iz penala je postigao Sušić u 73. minuti.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao. Hajduk je upisao rutinsku pobjedu i nova tri boda. I dalje je na trećoj poziciji sa 54 boda, dok je Istra pretposljednja deveta sa 22 boda.