53

Gojak strijelac: Dinamovi juniori izbacili Anderlecht u Ligi prvaka i čekaju Barcelonu

(Foto: GNK Dinamo Zagreb Twitter profil)
Juniori Dinamo Zagreba nastavljaju pisati bajku. Pobjedom nad Anderlechtom u gostima rezultatom 2:0 u osmini finala Lige prvaka za juniore izborili su historijski plasman među osam najboljih timova Evrope i čeka ih - Barcelona.

U prvom poluvremenu oba tima imala velike šanse za pogodak, ali mreže su mirovale. Tim Marija Cvitanovića je prijetio preko Božića i Brekala koji su iz kaznenog prostora loše šutirali, a na drugoj strani Vancamp je pogodio stativu na početku meča.

Potom su momci iz Zagreba sjajno otvorili drugo poluvrijeme. Juniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine Amer Gojak postigao je gol u 47. minuti, a deset minuta kasnije Brekalo pogađa za 2:0. Potom je na scenu stupio golman Dinama Adrian Šemper koji je sa tri sjajne odbrane sačuvao vodstvo tima koji je na kraju slavio i prošao u četvrtfinale gdje će na domaćem terenu igrati protiv Barcelone.