Premiership
18

Fenomenalni Jesus postigao četiri pogotka, Manchester City nastavio šampionski put

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Etihadu u 34. kolu Premiershipa ekipu Watforda rezultatom 5:1, a utakmicu je definitivno obilježio napadač Građana Gabriel Jesus.

Naime, Brazilac je danas eksplodirao i pogodio čak četiri pogotka, dok je i kod preostalog gola upisao asistenciju.

Jesus je doveo City u vodstvo već u četvrtoj minuti, potom je udvostručio vodstvo u 23., dok je pet minuta kasnije Kamara smanjio na 2:1. Rodri je postigao treći gol za City u prvom poluvremenu, a Jesus je u nastavku utakmice dodao još dva za konačnih 5:1.

City je tako pet kola prije kraja prvenstva ostao na prvom mjestu Premiershipa sa četiri boda više od drugoplasiranog Liverpoola koji ima utakmicu manje. Watford je na pretposljednjoj poziciji.

Newcastle je upisao sigurnu pobjedu u gostima protiv Norwicha rezultatom 3:0. Za Svrake su pogađali Joelinton dva puta te Guimaraes.

Leicester i Aston Villa su odigrali utakmicu bez pogodaka.

Rezultati i strijelci:

Leicester - Aston Villa 0:0

Manchester City - Watford 5:1 (Jesus 4', 23', pen. 49', 53', Rodri 34' - Kamara 28')

Norwich - Newcastle 0:3 (Joelinton 35', 41', Guimaraes 49')