1

FA Cup: U londonskom derbiju Arsenal bolji od Tottenhama

Detalj sa utakmice (Foto: AFP)
Nogometaši Arsenala posljednji su ove subote izborili 4. kolo engleskog FA Cupa. U velikom londonskom derbiju Topnici su s 2-0 nadigrali Tottenham.

Sa po golom u oba poluvremena ekipa Arsenea Wengera lakoćom je prošla u iduće kolo takmičenja. Obje su ekipe izvele prilično jake sastave, a boljim se taktičarom, u odnosu na Tima Sherwooda, ipak pokazao francuski strateg Arsenala.

Strijelac prvog pogotka u 31. minuti bio je Santi Cazorla, nakon što ga je na lijevoj strani Tottenhamovog šesnaesterca lijepo poslužio mlađahni Serge Gnabry. Španac je iz prve lijevom nogom neodbranjivo pogodio dijagonalni ugao gola Huga Llorisa.

Konačan rezultat postavio je Tomaš Rosicky nakon katastrofalne greške Dannyja Rosea u odbrani. Češki je reprezentativac sam izbio pred Llorisa u 61. minuti, te je samo "piknuo" loptu preko francuskog golmana.

FA Cup, 3. kolo:

Middlesbrough – Hull City 0-2 West Bromwich – Crystal Palace 0-2 Stoke City – Leicester 2-1 Southampton – Burnley 4-3

Newcastle – Cardiff City 1-2 Norwich – Fulham 1-1 Aston Villa – Sheffield United 1-2 Everton – QPR 4-0 Arsenal – Tottenham 2-0