165

Bundesliga: Ibišević pogodio mrežu Nurnberga iz penala

Piše: N. J.
Bh. nogometni reprezentativac Vedad Ibišević bio je strijelac u remiju Stuttgarta i Nurnberga u okviru 10. kola Bundeslige.

Vedo je gol pogodio u 3. minuti, nakon što je sudija dosudio jedanaesterac za domaći Stuttgart, ne ostavivši nimalo šanse golmanu Schaferu da zaustavi njegov udarac.

Ipak, gosti samo tri minute kasnije dolaze do izjednačenja, preko Josipa Drmića, a rezultat 1:1 ostao je do kraja meča te su Stuttgart i Nurnberg podijelili bodove. Ibišević je odigrao čitav meč za Stuttgart.

Nakon 10 odigranih utakmica Sttutgart je šesti sa 13 bodova, dok je Nurnberg na 16. mjestu sa sedam osvojenih bodova. Lider na tabeli je Bayern sa 23 boda. Ostale utakmice 10. kola na rasporedu su tokom vikenda.