Veliki podvig
0

Brazil zabio "petardu" Boliviji, Neymar prestigao Pelea i postao najbolji strijelac reprezentacije ikada

S. G.
Nogometaši Brazila sinoćnjom su "petardom" protiv Bolivije (5:1) uspješno krenuli u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026. godine.

Utakmica protiv Bolivije ostat će zlatnim slovima uklesana u historiju Selecaaa budući da je na njoj Neymar postao najbolji strijelac ove selekcije svih vremena.

Novopečeni igrač Al-Hilala zaigrao je nakon više od mjesec dana i sa dva gola ušao u anale brazilskog nogometa.

U 17. minuti golman gostiju je odbranio njegov udarac sa 11 metara, da bi u nastavku ipak uspio da poentira.

Pogodak sredinom drugog dijela bio je 78. po redu njegov za nacionalni tim. čime je pretekao legendardnog Pelea na vječnoj listi, a kasnije je u nadoknadi vremena dodao još jedan.

Osim njega, dva gola postigao je i Rodrygo, dok je jedan zabio i Raphinha. Veoma lijep gol utjehe za goste i to na kakav način postigao je Abrega.

Brazilci će u drugom kolu južnoameričkih kvalifikacija za Mundijal 2026. godine gostovati u Peruu.

U drugoj utakmici sinoćnjeg programa Urugvaj je očitao lekciju Čileu kojeg je savladao rezultatom 3:1. Nicolas de la Cruz je postigao dva, a Valverde jedan pogodak za domaće.