Prvi trofej u sezoni
431

Bayern na krilima Lewandowskog savladao Borussiju i osvojio Superkup Njemačke

Nogometaši Bayerna osvojili su njemački Superkup nakon što su večeras u Dortmundu pobijedili domaću Borussiju rezultatom 3:1.

Ponovo je fantastičan bio poljski napadač Robert Lewandowski koji je postigao dva pogotka te asistirao za treći.

Lewandowski je doveo Bayern u vodstvo u četiri minute prije kraja prvog poluvremena visoko skočivši te s pet metara glavom zakucavši u mrežu ubačaj Gnabryja.

Već u četvrtoj minuti nastavka petom je proslijedio loptu za Mullera koji je potom bez problema pogodio praznu mrežu za 2:0.

Nadu Borussiji nakratko je lijepim golom u 64. minuti vratio Reus, ali je ona trajala svega deset minuta.

Lewandowski je u 74. minuti nakon dodavanja Tolissoa kapitalizirao veliku grešku Akanjija u odbrani Borussije za konačnih 3:1.