36

Barcelona iskalila bijes na Deportivu: Messi i društvo utrpali osam golova u La Coruni

Nakon četiri vezane utakmice bez pobjede u Primeri i ispadanja iz Lige prvaka, Barcelona je s ogromnih 8:0 pregazila Deportivo La Corunu u gostima u okviru 34. kola Primere.

Tim Luisa Enriquea je od početka krenuo silovito i već u 11. minuti poveo sa 1:0 golom Suareza. Isti igrač udvostručio je vodstvo u 24. minuti susreta, a do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Potom je uslijedilo demoliranje domaćeg tima u drugom dijelu. Rakittć je pogodio u 57. minuti, a onda je Suarez kompletirao hattrick šest minuta kasnije.

Sjajni Urugvajac upisao je i četvrti pogodak u 64. minuti, a onda je u 73. minuti asistirao za Messija koji pogađa za 6:0. Novi gol postigao je Bartra u 79. minuti da bi dvije minute kasnije Neymar postavio konačnih 8:0.

Ovom pobjedom Barcelona je ostala na vrhu tabele i čeka je velika borba za odbranu prvaka Španije pošto su Atletico Madrid i Real Madrid jako blizu.