Košarka
5

Netsi poraženi od Celticsa, tri poena za Teletovića

U pripremnoj utakmici za novu sezonu NBA lige Brooklyn Netsi su poraženi od Boston Celitcsa rezultatom 90:95.

Netsi su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 24:14, a na poluvremenu su vodili rezultatom 51:40. Velik pad su doživjeli u trećoj četvrtini, ubacili su samo 14 poena, dok su Celticsi postigli 33 poena i preokrenuli rezultat u svoju korist. Na kraju treće četvrtine su vodili rezultatom 73:65.

Posljednji period igre je pripao Netsima, ali je to bilo nedovoljno za pobjedu. Celticsi su pobijedili rezultatom 90:90.

Bh. košarkaški reprezentativac i košarkač Netsa Mirza Teletović odigrao je 22 minute i pogodio je jednu trojku. Upisao je jedan ofanzivni i pet defanzivnih skokova, kao i jednu asistenciju.

Jeff Green je predvodio Celticse sa 21 poenom, dok su po 17 kod Netsa ubacili Cory Jefferson i Jerrett Jack.