Košarka
0

Stoudemire predvodio Knickse do pobjede u Milanu

Prevođeni ovoljetnim pojačanjem Amar'eom Stoudemireom košarkaši New York Knicksa svladali su milansku Olimpiju 125-113 u prvoj od svoje dvije predsezonske NBA utakmice koje će odraditi u Europi.

Dojučerašnji krilni centar Phoenix Sunsa ubacio je 32 poena i dodao im šest skokova. Briljirao je protiv svoje bivše momčadi, upravo se iz nje zaputio u NBA ligu, i Danilo Gallinari ubacivši 24 koša i ostvarivši sedam skokova.

Uvodno poluvrijeme prošlo je u izjednačenosti, pa je talijanski klub u jednom trenutku druge četvrtine i uživao 41-36 prednost. Ipak, od pobjede su ostali udaljeni.

Protiv NBA profesionalaca najviše su pokazali Ukrajinac s NBA iskustovom Oleksij Pečerov s 23 poena i pet skokova, odnosno Stefano Mancinelli s 13 koševa, šest skokova i sedam asistencija.

Svoju sljedeću i posljednju europsku utakmicu u predsezoni Knicksi igraju protiv Minnesota Timberwolvesa u srijedu. Domaćin susreta je Pariz.