Eurobasket
0

Srbija nemoćna protiv Litve

Sarajevo-x.com
Litavski košarkaši pobijedili su Srbiju sa 100-90 u dvoboju 1. kola skupine E drugog kruga Europskog prvenstva kojem su domaćini.

Nakon izjednačene prve četvrtine Litva je u drugoj dodala gas i otišla na poluvrijeme s deset koševa prednosti (54-44). U nastavku su domaći sve vrijeme držali Srbiju na pristojnoj distanci. Ekipa Dušana Ivkovića uspjela se u nekoliko navrata približiti na minus sedam, ali više od toga im Litavci nisu dopustili.

Mantas Kalnietis je s 19 koševa i sedam asistencija bio prvo ime kod pobjednika, a istaknuli su se i Jonas Valančiunas s 18 poena i pet skokova, te Šarunas Jasikevičius s 13 koševa i sedam asistencija. Kod Srbije je s 21 košem najefikasniji bio Nenad Krstić.

Eurobasket, drugi krug, 1. kolo:

Skupina E

Španjolska – Njemačka 77-68

Francuska – Turska 68-64

Litva – Srbija 100-90

Redoslijed: 1. Francuska 3-0, 2. Španjolska 2-1, 3. Litva 2-1, 4. Srbija 1-2, 5. Turska 1-2, 6. Njemačka 0-3