Euroliga
121

Partizan uz partiju karijere nezaustavljivog Avramovića savladao Efes u Beogradu

N. M.
Košarkaši Partizana savladali su večeras u 27. kolu Eurolige ekipu Anadolu Efesa rezultatom 100:90 u Štark Areni u Beogradu, a partiju karijere odigrao je Aleksa Avramović.

Vodio je Efes nakon prve četvrtine sa 20:17, ali do odlaska na odmor Partizan podiže nivo svoje igre i dolazi do preokreta pa je nakon 20 minuta bilo 43:40 za crno-bijele.

Bilo je tijesno i u drugom poluvremenu, gledali smo rezultatski egal pa je neminovan bio ulazak u neizvjesnu završnicu.

Na četiri minute prije kraja Avramović, ubacuje dvije trojke i donosi Partizanu +7 (83:76). Dodao je tada gas Partizan i potpuno slomio rivala kada je pobjegao na dvocifrenu razliku, a Avramović je beogradsku Arenu podigao na noge i fantastičnom blokadom na dvije minute do kraja.

Efes je potpuno izgubio korak i završilo je s prilično ubjedljivih 100:90, a Avramović je utakmicu okončao s 30 poena uz šut iz igre od nestvarnih 12/16 i s linije slobodnih bacanja 3/4.

Sjajan je bio i LeDay sa 21 poenom i 8 skokova, dok se kod Efesa istakao Will Clyburn sa 17 poena.

Partizan je sada na omjeru od 13 pobjeda i 14 poraza, što ga drži na 11. mjestu i u borbi za play-in u koji idu ekipe plasirane od 7. do 10. pozicije.