Igrao nešto više od tri minute
54

Jusuf Nurkić debitirao u Euroligi i upisao četiri poena za Cedevitu

Jusuf Nurkić
Košarkaši Cedevite još će neko vrijeme čekati premijernu pobjedu u Euroligi. U petak su u Draženovom domu, u okviru 2. kola grupe C, izgubili od Emporio Armani Milana s 83-71. Utakmica će ostati upamćena po tome što je bh. košarkaški reprezentativac Jusuf Nurkić upisao debi u Euroligi i četiri poena za Cedevitu.

Slabo su igrači Božidara Maljkovića otvorili utakmicu i vrlo brzo su se našli u minusu od osam poena (12-4). Nije ih to, međutim, pokolebalo tako da su uskoro uhvatili priključak, a u trećoj minuti druge četvrtine došli i do prvog vodstva (24-22). Na poluvrijeme su gosti, ipak, otišli s tri poena prednosti (40-37).

Tokom treće četvrtine su Zagrepčani još uspijevali držati priključak, tako da su u zadnjih deset minuta opet ušli sa samo tri koša minusa (53-56), ali završnu su dionicu gosti otvorili s dvije trice (Stipčević i Basile) i hrvatski je doprvak polako počeo gubiti korak. Još kad se razigrao Keith Langford, priči je bio kraj.

Kod Cedevite je odličan bio Mickael Gelabale s 20 koševa i osam skokova (šut 7-9 iz igre), a Bracey Wright je dodao 14 poena. Goste je predvodio spomenuti Langford sa 17 koševa, dok je Omar Cook ubacio 15, te ubilježio šest asistencija. H

Sljedećie sedmice Cedevita putuje u Istanbul, u goste Anadolu Efesu.

Euroliga, 2. kolo:

Grupa A

Himki - Real Madrid 86-85 Union Olimpija - Fenerbahҫe (kasnije)

Grupa C

Cedevita - Emporio Armani Milano 71-83 Anadolu Efes - Olympiacos (kasnije) Caja Laboral - Žalgiris (kasnije)