31

Garza dobro iskoristio play off minute, Nurkićeva solidna noć u porazu Sunsa

E. K.
Fotografija sa utakmice Minnesota - Phoenix (Foto: Minnesota Timberwolves)
Duel bh. košarkaša u NBA ligi Luke Garze i Jusufa Nurkića je završio pobjedom Garzine Minnesote protiv Nurkićevog Phoenixa rezultatom 120:95.

Timberwolvesi su tako poveli sa 1:0 u seriji četvrtfinala Zapada i nedostaju im još tri trijumfa da se plasiraju u polufinale Konferencije.

Do pobjede ih je vodio Edwards sa 33 poena, devet skokova i šest asistencija dok je Towns dodao 19 uz sedam skokova i četiri asistencije. Alexander-Walker je susret završio sa 18 poena, četiri skoka i dvije asistencije, a Gobert je postigao 14 poena uz 16 skokova i dvije asistencije. Još je dvocifren bio Reid sa 12 poena i po dva skoka i asistencije.

Naš Luka Garza je meč okončao sa pet postignutih poena i skokom za nešto više od tri minute provedene na parketu.

U gostujućem sastavu je najbolji bio Durant sa 31 poenom i sedam skokova dok je Booker dodao 18 uz pet asistencija i dva skoka. Beal je dodao 15 uz šest asistencija i dva skoka, a još je dvocifren bio O'Neale sa 14 poena i četiri skoka.

Jusuf Nurkić je na parketu proveo nešto manje od 27 minuta, a za to vrijeme je imao učinak od devet poena i četiri skoka.

Sljedeća utakmica je na rasporedu u noći s utorka na srijedu, a domaćin je opet Minnesota.