U produžetku
0

Euroliga: Žalgiris ispustio pobjedu protiv Real Madrida

Detalj sa utakmice Real - Žalgiris (Foto: Arhiv/AFP)
Košarkaši Real Madrida pobjedom u Kaunasu kod Žalgirisa 105- 104 u produžetku, u 10. kolu E skupine Eurolige u Top 16 fazi, osigurali su i matematički plasman u četvrtfinale…

Žalgiris je 77 sekundi prije kraja osnovnog dijela utakmice košem Darjuša Lavrinoviča poveo 81-74 i u tim trenucima se činilo da će izboriti važnu pobjedu u pokušaju da se domogne četvrtfinala. Pobjeda ''zelenih'' je još uvijek izgledala izvjesna 18 sekundi prije kraja, nakon što je Mario Delaš pogodio oba slobodna bacanja za 83-79. Pet sekundi prije kraja je Sergio Rodriguez pogodio prvo, pa namjerno promašio drugo slobodno bacanje. Nikola Mirotić je uhvatio loptu u napadu i iznudio prekršaj Delaša, te je mirno ubacio oba bacanja za 84-84.

Dodatnih pet minuta su gosti iz Madrida odigrali bolje te su na kraju pobijedili Žalgiris sa pola koša razlike, baš kao što su to učinili i u prvom okršaju ovih klubova u Madridu. Ukupno je Žalgirisu to bio već treći poraz s jednim poenom razlike u Topu 16 fazi i sada je jako daleko od daljnjeg plasmana s omjerom 4-6.

''Kraljevi'' su upisali devetu pobjedu u desetom nastupu u drugom krugu, najviše zahvaljujući Mirotiću, koji je uz 31 koš dodao i 11 skokova. Jaycee Carroll je dodao 21 koš, Sergio Lull 14, dok je Dontaye Draper u 15 i po minuta igre postigao 4 poena (2-3 dvice, 0-2 trice) uz jedan skok.

Kod domaćina je najbolji strijelac bio Tremmell Darden s 20 koševa. Marko Popović je u 28 minuta igre postigao 8 koševa (1-5 dvice, 2-4 trice, 0-2 slobodna bacanja) uz tri asistencije, dok je Mario Delaš odigrao 20 minute te postigao 7 koševa bez promašaja (1-1 trice, 4-4 slobodna bacanja) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Euroliga, 10. kolo E skupine: Žalgiris – Real Madrid 104-105 u produžetku

Redoslijed: 1. Real Madrid 9-2, 2. Anadolu Efes 8-2, 3. CSKA 7-3, 4. Panathinaikos 6-3 (-1), 5. Unicaja 4-5 (-1), 6. Žalgiris 4-6, 7. Alba Berlin 1-9, 8. Brose Baskets 0-10