66

Bosna u Banjoj Luci ubjedljivo savladala Borac, Sloboda poražena nakon drame

N. M.
Arhiv (Foto: T. S./Klix.ba)
Proteklog vikenda je odigrano pet susreta 8. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci, a obilježio ga je duel Borca i Bosne u Banjoj Luci, gdje su Studenti slavili s ubjedljivih 74:57.

Banjalučani su mnogo bolje ušli u utakmicu i prvu dionicu su dobili dvocifrenom razlikom (21:11), ali uslijedio je potpuni raspad domaćih. Bosna je do odlaska na poluvrijeme kreirala preokret (31:30), a u drugom poluvremenu je brzo riješeno i pitanje pobjednika.

Bosna je slavila sa ubjedljivih 17 poena razlike (74:57), a do pobjede ju je odveo Sead Hadžifejzović sa 15 poena i 9 skokova, dok su Milivoje Božović i Vojin Ilić ubacili po 12 koševa.

U redovima Borca je jedini dvocifren s 11 poena bio Boris Dragojević.

Dramatičnim završnicama svjedočili su gledaoci u Mrkonjić Gradu i Prijedoru, gdje su pobjednici odlučivani nakon produžetaka.

Leotar je tako u Mrkonjić Gradu savladao Mladost 79:78 na krilima Stefana Glogovca, koji je ubacio 22 poena, dok je Spartak u Prijedoru nadigrao Slobodu 102:98.

Tuzlacima nije pomogla ni blistava partija Ismeta Sejfića, koji je postigao 26 poena, uhvatio 17 skokova i podijelio 5 asistencija. Bojan Lulić i Nemanja Stanković su ubacili po 21 poen u redovima pobjednika.

Široki je sa ubjedljivih 102:71 savladao Slaviju na Pecari uz 26 poena Zacharyja Nutalla, dok je Mart Rayshawn odveo Posušje do pobjede nad Promom u Donjem Vakufu (91:84).

Duel Sparsa i Orlovika je na rasporedu u utorak od 17 sati.

Lider na tabeli je trenutno ekipa Širokog s omjerom od sedam pobjeda i jednog poraza, a Bosna je odmah iza s omjerom 6-2.

Podsjećamo, Igokea će Prvenstvo BiH igrati tek od play-offa u kojem ima zagarantovano mjesto bez da igra regularni tok sezone.