Formula 1
0

Formula 1: Raikkonen najbrži na prvim slobodnim treninzima VN Velike Britanije

FENA
Finac Kimi Raikkonen u Ferrariju ostvario je najbrže vrijeme na prvim slobodnim treninzima Velike nagrade Velike Britanije, devete utrke ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva Formule 1, koja će se za dva dana voziti u Silverstoneu.

Pobjednik prošlosedmične utrke u Francuskoj, najbrže je vrijeme ostvario na drugom slobodnom treningu, kada je krug prošao za 1:20,639 minuta.

Drugo mjesto na drugom slobodnom treningu osvojio je Raikkonenov momčadski kolega, Brazilac Felipe Massa (1:21,138), a treći je bio Nijemac Ralf Schumacher u Toyoti (1:21,381).

Vodeći u ukupnom poretku SP-a, Britanac Lewis Hamilton u McLaren-Mercedesu, bio je četvrti (1:21,381), a svjetski prvak Španac Fernando Alonso (McLaren-Mercedes) bio je šesti (1:21,616).

Na prvome slobodnom treningu prva tri mjesta osvojili su Hamilton, Raikkonen i Massa.

Sutra je na rasporedu treći slobodni trening, a zatim u 14 sati i kvalifikacije.