Nastavio dominaciju
21

Max Verstappen slavio na Velikoj nagradi Velike Britanije i upisao šestu pobjedu zaredom

E. B.
Max Verstappen (Foto: EPA-EFE)
Nizozemski vozač Red Bulla Max Verstappen je nastavio dominaciju u Formuli 1 i slavio je na Velikoj nagradi Velike Britanije.

Verstappen je u Silverstoneu startao s prvog mjesta, no već u prvoj krivini ga je prestigao vozač McLarena Lando Norris.

No, neizvjesnost je trajala samo pet krugova, a kada je Max ponovo stigao u vodstvo, nije ga ispuštao do samog kraja utrke, a osvojio je i dodatni bod zanajbrži krug utrke.

Norris je na kraju senzacionalno osvojio drugo mjesto, a treći je bio Lewis Hamilton u Mercedesu.

Odličan rezultat je ostvario i drugi vozač McLarena Oscr Piastri koji je na kraju zauzeo četvrto mjesto.

Najveće razočarenje danas su bili Verstappenov timski kolega Sergio Perez koji je kroz cilj prošao kao sedmi, te vozači Ferrarija Charles Leclerc i Carlos Sainz koji su zauzeli deveto i deseto mjesto.

Verstappenu je ovo bila šesta uzastopna pobjeda ove sezone i sa 255 bodova ubjedljivo vodi u generalnom poretku ispred Pereza koji ima 156 bodova.