0

Velimir Bojović i Biljana Cvijanović pobjednici Vivicitte 2012.

FENA
(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
Tradicionalna ulična utrka međunarodnog značaja po nazivom "Vivicitta 2012" danas je po 18. put održana u Sarajevu.

U utrci je učestvovalo više od 400 takmičara, učenika osnovnih i srednjih škola, studenata, građana i pripadnika međunarodnih organizacija, koji su trčali rekreativnu dionicu u dužini 4 km (1 krug), dok su u službenoj utrci dužine 12 km (3 kruga) nastupili aktivni atletičari i atletičarke iz Bosne i Hercegovine i zemalja regiona.

U konkurenciji atletičara slavio je Velimir Bojović, član Atletskog kluba Leposavić iz Srbije, rezultatom 36 minuta 39,58 sekundi, ispred Saše Stolića (AK Spartak, Beograd) i Jasmina Štitkovca (AK Sarajevo).

Kod atletičarki prvo mjesto osvojila je Biljana Cvijanović, članica AK Doboj, s vremenom 40 munuta 24,14 sekundi. Druga je kroz cilj prošla Selma Zrnić iz AK Sarajevo, a treća Jovana Popić (AK Slavija, Istočno Sarajevo).

Utrke "Vivicitta", kojih je generalni pokrovitelj italijanska asocijacija "Unija sport za sve" (UISP), održavaju se već 26 godine. Ovogodišnja "Vivicitta", je pored Sarajeva održana u još 90 gradova na tri kontineta.

Tehnički organizator utrke bio je Sportski savez Kantona Sarajevo.