BiH
0
Bez interneta i TV-a: Učenici iz Sarajeva ekskurziju od pet dana proveli u selu Lukomir
Klix.ba
(Foto: Muamer Drugovac)
03.07.2016.
Učenici osnovne i srednje privatne škole Bloom iz Sarajeva imali su pomalo neobičnu ekskurziju. Naime, oni su umjesto u Beču, Parizu, Italiji ili Španiji svojih pet dana proveli u Lukomiru, selu na najvišoj nadmorskoj visini u BiH.
Ukupno četrnaest učenika i četiri profesora i volontera bez interneta, televizije, uz adekvatan edukativni program, planinarenje i radove na selu pokazali su kako se i u Bosni i Hercegovini uz dovoljno ideja, volje i truda mogu napraviti i više nego zanimljivi sadržaji.
Organizaciju ekskurzije pomoglo je Udruženje "Avantur" iz Sarajeva čiji su vodiči i organizatori zajedno sa profesorima osmišljavali zabavne i edukativne sadržaje za djecu.
Partner projekta je NaturaAs iz Konjica u čijem objektu su djeca boravila u Lukomiru i uz čiju pomoć su svih dana, kako navode, jeli zdravu i tradicionalnu hranu bjelašničkog kraja.
Možda vas zanima
Premium domaći proizvod
Mlin Majić predstavlja pitaBEST limitirano izdanje: "Brašno s okusom pobjede"
36 min
Uvjerljiva pobjeda
Okrenuo leđa Moskvi, pomeo na izborima, pa slavio uz Queen: Armenci dali snažnu podršku Pashinyanu
8 min
Zahtjevan projekat
Završena jedna od najznačajnijih sanacija piste na Međunarodnom aerodromu Sarajevo
1 sat