Tenis
84

Džumhur poražen od Kozlova u kvalifikacijama za Cincinnati

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur poražen je od Stefana Kozlova iz Sjedinjenih Američkih Država u kvalifikacijama za glavni žrijeb ATP tunira u američkom Cincinnatiju.

Kozlov, koji zauzima 163. mjesto na ATP rang-listi, slavio je sa 2:1 u setovima (6:4, 3:6, 7:5) nakon dva sata i 21 minute igre. Meč je počeo 13. avgusta, a nakon prekida nastavljen je 14. avgusta u 22:10 sati.

U prvom setu Kozlov je napravio brejk za vodstvo od 4:2. Damir je kasnije uzvratio za 5:4, ali je novim brejkom Kozlov upisao set uz rezultat 6:4.

Drugi set je donio čak šest brejkova od čega četiri brejka koja je napravio Džumhur što je bilo dovoljno da osvoji set sa 6:3 i izjednači u meču.

U odlučujućem setu Kozlov je osvojio prvi brejk pri rezultatu 2:2 u setu da bi Damir odmah uzvratio brejkom, Međutim, uslijedio je novi brejk Amerikanca za 4:3 i uspješan servis za 5:3. Činilo se da će Damir uspjeti da se vrati nakon što je napravio brejk za 5:5, ali je američki teniser još jednim brejkom koji je popratio uspješnim servisom osvojio set sa 7:5 i time prošao dalje.

U finalnom dijelu kvalifikacija Kozlov će igrati protiv Maleka Jazirija (59. ATP) iz Tunisa.

Stefan Kozlov (163. ATP) - Damir Džumhur (75. ATP) 2:1 (6:4, 3:6, 7:5)