Tenis
0

ATP 500 Beč: Džumhur preko Gojowczyka do finala kvalifikacija

Damir Džumhur se plasirao u finale kvalifikacija ATP 500 turnira u austrijskom glavnom gradu Beču.

Naš najbolji teniser (ATP 95.) je u prvom kolu kvalifikacija turnira vrijednog 1.884.645 eura savladao njemačkog tenisera Petera Gojowczyka (ATP 183.) sa 2:0 u setovima nakon sat i šest minuta igre.

Nakon što je u sedmom gemu prvog seta spasio break loptu, iskoristio je loše serviranje Nijemca u narednom gemu, te je došao do breaka kojeg je potvrdio i uzeo prvi set rezultatom 6:3 nakon samo 28 minuta igre.

U drugom setu nije bilo break prilika sve do devetog gema, a potom su viđena tri uzastopna breaka. Prvo je svoju prvu priliku iskoristio Džumhur za 5:4 i servis za pobjedu. Gojowczyk je odmah uzvratio re-breakom i vratio se u meč, ali je Damir još jednom uzvratio istom mjerom i ponovo došao u priliku da servira za meč.

Iz drugog puta mu je pošlo za rukom da osvoji svoj servis-gem i drugi set je riješen nakon 38 minuta rezultatom 7:5.

Džumhur će u finalu kvalifikacija igrati protiv Adama Pavlaseka. Čeh je sa 2:0 (6:4, 6:3) savladao Italijana Lorenza Giustina.