Nakon 1:30h igre
209

Džumhur izgubio u prvom kolu ATP turnira u Dohi, u dva seta poražen od 52. igrača svijeta

Damir Džumhur (Foto: EPA-EFE)
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (ATP: 213.) izgubio je meč 1. kola ATP turnira u Dohi od 52. igrača svijeta - Čeha Jirija Lehecka, rezultatom 2:0 u setovima.

Džumhur je odlično otvorio meč i već u prvom gemu napravio break, došao u vodstvo od 1:0, no Lehecka mu je uzvratio i odmah poravnao na 1:1.

U četvrtom gemu je Čeh napravio drugi break, došao u vodstvo od 3:1, a nakon toga je sigurnom igrom na svoj servis sačuvao stečenu prednost i došao u vodstvo u setovima.

Treći gem drugog seta Čeh je opet iskoristio kako bi napravio break i došao u vodstvo od 2:1, no Džumhur se u 10. gemu vratio i poravnao na 5:5, a pobjednik drugog seta, ujedno i meča, odlučen je u tie-breaku gdje je rezultatom 7:3 Lehecka došao do ukupnih 2:0 u setovima.

Meč je na kraju trajao sat vreeman i 30 minuta. Naš najbolji teniser je do glavnog dijela turnira došao zahvaljujući pobjedama protiv Italijana Passara i Finca Virtanena, no nažalost, već u prvom kolu je doživio poraz.