Sigurna pobjeda 3:0
10

Ćorić savladao Chardyja, Hrvatska vodi sa 1:0 protiv Francuske u finalu Davis Cupa

Borna Ćorić je savladao Jermeyja Chardyja i donio prednost Hrvatskoj protiv Francuske u finalu Davis Cupa.

Mladi hrvatski teniser je bio mnogo bolji na stadionu "Pierre Mauroy" u Lilleu i zasluženo je slavio rezultatom 3:0.

U prvom setu Ćorić je napravio dva rana breaka, te je nakon samo 37 minuta prvu dionicu meča riješio u svoju korist rezultatom 6:2.

Drugi set je trajao skoro sat vremena, a u 11. gemu Ćorić je napravio break za 6:5. U narednom servis-gemu Hrvat nije dopustio nijedan poen protivniku i poveo je sa 2:0 u setovima rezultatom 7:5.

U trećem setu Ćoriću je bio dovoljan također jedan break, i to u trećem gemu, za konačnih 6:2, 7:5, 6:4.

Drugi meč danas od 16:40 sati igraju Jo-Wilfried Tsonga i Marin Čilić.